piątek, 30 listopada 2018

Okres przedświąteczny

Okres przedświąteczny w chwili obecnej to bez mała 1,5 miesiąca. Przywykłem do listopadowych choinek, swojego czasu był to jedyny pozytywny i wesoły akcent na obchody naszej niepodległości, bo wszyscy wyglądają jak na stypie... po niepodległości.
Dodatkowo, choć to nie święto, halloween (skoro dziady się nie przyjęły, jestem za irlandzką tradycją przywiezioną ze zgniłego zachodu) jest obchodzony niemal cały miesiąc, to czemu boże narodzenie ma być inaczej traktowane.

Z jednym małym "ale". Nie wiem czy w ludzi wstępuje jakiś demon zakupoholizmu czy sklepy są źle zorganizowane. W listopadzie dwukrotnie padłem ofiarą zużycia produktów i chcąc korzystać z nich musiałem kupić zamienniki. Realizacja zamówienia z jednego dnia przeciąga się teraz do dwóch tygodni. Dodatkowy obłęd w postaci wolnych niedziel od handlu wyjmuje te dni, które mogę poświęcić na poszukiwania w kabelkach czy podzespołach. Zostaje zatem internet, kurierzy i jedno kurwa mać.

Pierwszy maja

Zastanawiającym faktem jest, że święto pracy obchodzi jao dzień wolny od pracy. Logika podpowiada, że powinno ten dzień świętować pracą. Naw...