Przejdź do głównej zawartości

      W sumie to lubię oglądać filmy o zombie. Począwszy od pierwszego jaki zobaczyłem reżyserii Romero. Szkoda, że mało kto się tematem bardziej sensownie nie zajął. Z jajem, zacięciem czy czymkolwiek. I o ile w grach jeszcze temat obleci, to w kinie kicha. 28 dni później czy Wysyp żywych trupów nie czynią wiosny... a Resident Evil jest ok, pod warunkiem, że Paul W.S. Anderson go nie reżyseruje (Uwe Boll przy nim to artysta).
      Przeczytałem The Walking Dead. Żywe Trupy Narodziny Gubernatora. Dennością przebija gnioty wydawane swojego czasu przez Phantom Press czy Amber. Albo to trzeba kochać, albo bezkrytycznie łykać wszystko co zowie się zombie.
      Komiks był słaby. Serial jeszcze gorszy. Ale z tego wszystkiego bez wątpienia najgorsza jest książka. Akcja rozgrywa się na ponad 300 stronach, gdzie akcji nie ma przez ponad 3/4 powieści. Dodatkowo jest tragicznie przetłumaczona. Nie znając oryginału można bez trudu znaleźć popełnione przez tłumacza błędy. Od zawsze wychodzę z założenia, że bycie absolwentem uczelni wydziału jakiejś filologii to stanowczo za mało, by parać się tłumaczeniem.

      Na dodatek nie mogę nawet rzucić książką przez okno, bo w ślad za nią poszłoby kilkaset innych. Z drugiej strony nie będzie mnie straszyć na półce, bo takim gniotem nikogo bym nie obdarował.

Komentarze

martuuha pisze…
A to akurat zupelnie nie moje klimaty. Zdecydowanie nad zombie przedkladam ckliwy melodramacik , do pochlipania ;)
bagienny pisze…
Dzisiaj słuchałem muzyki z Le refuge Ozona (polecam jakby co:D
Żeby straszyć ze smakiem trzeba być Polańskim lub Hitchcockiem, a takich mistrzów nie ma na pęczki.
bagienny pisze…
O to to. Zgadzam się ;]
aspazja pisze…
Może dzięki tzw. gniotom bardziej doceniamy perełki?
bagienny pisze…
W ten sposób można uzasadnić istnienie każdego gniota.

Popularne posty z tego bloga

Recepta online

Za młodu człowiek wyczyniał mnóstwo głupot. Zwłaszcza tych ekstremalnych. Przeskoczenie płotu 150 cm w biegu, wbieganie na drzewo czy przemykanie po dachach. Ale na starość zaczynają dobijać różne kontuzje... a tym śmieszniejsze są, że kontuzje nabyte podczas normalnego funkcjonowania. Do dzisiaj nie mogę się nadziwić, że wystarczy potknięcie, by spieprzyć sobie przyjemność z życia. Nawet pijana baba za kółkiem, która bardzo sie starała wypisać mnie z listy żyjących, raptem spieprzyła mi jedno lato.

Tym bardziej wkurzające jest, że pomimo, w miarę racjonalnego dbania o zdrowie potrafi coś jebnąć co jest w genach. A potem te pigułki... Nie zapominam o ich wciągnięciu, ale konsekwentnie zapominam, zapisać się do lekarza, by dostać nowe. Dzisiaj przyszła mi w sukurs technika. Zamówiłem leki via inet. Zero czekania na wizytę. Zero siedzenia w przychodni. I jeszcze zadzwonią, żeby receptę odebrać. Jeszcze chwila a dostanę receptę elektronicznie a w aptece machnę internetem rzeczy NFC i aut…

Darmowe nauczanie

Czasem z jakiś powodów jestem zmuszony uczyć. W zasadzie nie jest istotne co jest przedmiotem nauczania, istotny jest obiekt, który ma się czegoś nauczyć. Istnieje takie przekleństwo „obyś obce dzieci uczył”. Kiedy je poznałem nawet nie zdawałem sobie sprawy jak brzydkie i wredne jest to przekleństwo.

Obiekt, który ma być uczony, zwykle jest pod przymusem. Może nie najlepsza motywacja, ale ja to nie szkoła i ocen nie wystawiam.  Pomijam zdolności przyswajania, bo z mojej praktyki to wszystko zależy od uczącego i chęci z drugiej strony. Jeżeli tej chęci nie m, nie ma siły, by ktoś się czegoś nauczył.

Zauważyłem też, że osobniki młode są wyjątkowo oporne na wiedzę. Zwłaszcza w obszarach wiedzy, które są przypisywane dla młodych. Dla czytających moje wypociny nie muszę tego tłumaczyć, bo niemal każdy z Was miał do czynienia z żółtodziobami nie mającymi o niczym pojęcia, z błędnym poczuciem zajebistości. Żeby nie było, istnieją starsze osobniki, które nauczyły się czegoś 30 lat temu i uwa…

Spinner

Ludzie to dziwny twór. Lubią nienawidzić. I żeby nie było, że to tylko nasza polska domena narodowa. Wystarczy czytać co boli naszych towarzyszy za oceanem.

Nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego ludzie hejtują #selfie i #samojebki. Srsly. Być może, nie rozumiem tego, bo sam uprawiałem samojebki nim powstała na nie moda. Sporo zdjęć wykonanych aparatem z łapy samemu sobie. Aparatem na kliszę. Robi ktoś sobie zdjęcie, ma selfie sticka i ci to przeszkadza? Idź do lekarza. Może jakaś żyłka w dupie jest zbyt napięta. Ale to tak przy okazji, bo tematem dzisiejszego wpisu na blogasku jest łożysko :D

Od dłuższego czasu na zachodnich heheszkowych portalach rozsiewa się informacja o jakimś intelektualnym raku. Jest to spinner. Temat mnie nie obchodził i za bardzo nie wiedziałem o co chodzi i srsly głupota i hejt średnio mnie interesuje. Wiedza przyszła, sama i nie proszona. Otóż spinner się kręci i nic więcej nie robi i to jest mega głupie. Naprawdę?

No cóż... pamiętam:
- plastikowe rury, którym…