sobota, 31 stycznia 2015

Akcja - Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszym uczniom

          Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej jest projekt/konkurs na propozycje książek/lektur dla uczniów szkół podstawowych. Naprawdę świetny pomysł. Po tylu latach, ktoś się w końcu zrozumiał, że to jest serwowane w szkołach tylko zniechęca. Podejrzewam, że gdybym przygodę czytelniczą rozpoczął w szkole, dzisiaj czytałbym jedynie etykietki z cenami.

          Usiadłem zadowolony, zobaczyłem puste pola i... zaciąłem się. Moja wiedza na temat małolatów jest nieco większa niż przeciętnego Kowalskiego choćby z powodu, że przez ponad 10 lat pracowałem w szkole. I to co czytałem w wieku 7-13 albo zestarzało się (choćby książki Hanny Ożogowskiej) albo jest zbyt trudne nawet dla ludzi dorosłych (tak, moje pokolenie jest zryte i czytało Joyce'a pod ławką na polskim).


          Ale pomyślałem, że jeżeli dam Wam link to sami coś zaproponujecie (tylko błagam nie Bajki Lema ani nic Tolkiena -> dzieciaki tego nie trawią). A może sami też komuś prześlecie link dalej.

men.gov.pl/index.php/58-nie-przypisane/1642-ankieta

Update. Niestety niby poważny serwis, z którego otrzymałem tę wiadomość nie popisał się. Ja również się nie popisałem, bo nie zweryfikowałem czy konkurs jest aktualny. Zobaczyłem ankietę to postanowiłem się z Wami podzielić.

4 komentarze:

isilian2005 pisze...

nie dziala mi ten link

bagienny pisze...

Uhm. Wyłączyli. No cóż, te newsy, które człowiek otrzymuje powinien sam sprawdzać. Finał był 10 grudnia. Kolejny serwis do wywalenia z RSS.
Plus dla webmasterów strony MENu za szybkość, szkoda tylko, że nie zostawili komentarza.

bagienny pisze...

Może.
Dla dzieciaków Solaris? Folwark zwierzęcy? Imo ciut wymagające jak dla dzieci.

bagienny pisze...

Wyjątki potwierdzające regułę ;] Dzieciakom, którym pomagałem w nauce marudziły że muszą czytać Hobbita ;]


Nie ma problemu z linkiem (ATSD możesz komentować nie tylko G+ ) g+ też nie lubię ;]

Krótkie stany nieświadomości

Szczerze to nawet jest zabawne. Dramatu nie ma. A jednak... Wczorajszy dzień był jednym z bardziej upierdliwych jakich doświadczyłem. Złoży...