czwartek, 21 stycznia 2016

Rating Polski

Opadł nam rating z A- na BBB+. W sumie nie wiele, ale brzydko powiem, kurewsko źle odbije się na naszej gospodarce. I niestety musi się odbić i musimy za to zapłacić już w najbliższej przyszłości. Złoty już traci na wartości. Będą Polsce udzielane kredyty na dużo gorszych warunkach, jakby te, które nam udzielano były jakieś rewelacyjne.

Za chwilę rząd zacznie żebrać o pieniądze. Jeszcze nie widzą, ale już straciliśmy miliardy i to w ciągu paru dni.

Powtórzę to co napisałem na fejsie. Teraz, drodzy mili, dziura budżetowa nawet bez dodatkowego rozdawnictwa będzie się zwiększać i zwiększać. Co znaczy dla Kowalskiego? Na początek nic, ale kredyty zaciągane, by łatać i dalej rozdawać pieniądze choćby górnikom będą nas kosztować coraz więcej. Miała być druga Japonia, druga Irlandia, nie będziemy mieli nawet drugich Węgier od razu będziemy mieć drugą Grecję.

Będziemy zarabiać tyle samo, ale za wszelkie dobra będziemy znów płacić więcej. Dla porównania kupno średniej klasy komputera w latach 90tych to było ok. 20 pensji, dzisiaj ok. 2 pensji. W tym roku przy kolejnych działaniach nieuków w rządzie koszt nabycia będzie rósł. O ile bez komputera można żyć, tak bez opieki medycznej już nie - której w chwili obecnej koszt jest taki sam jak w zachodniej Europie. Brawo!

Nigdy nie byłem zwolennikiem PO, ani ich rządów, ani polityki, ani ludzi. Ale są trzy punkty na plusie, których żaden inny rząd w moich oczach nie zyskał.
Przez dwie kadencje jeden premier, zastępstwa nie liczę, z wiadomych powodów.
Nie kupiliśmy zasranych pseudoszczepionek na świńską grypę. Państwa, które je kupiły do dzisiaj za nie płacą (dla przypomnienia 2009-2010).
I przede wszystkim - rating Polski od 2007 roku podskoczył nam na A- i został utrzymany.

Teraz nam opadło jak po stosunku. Co miało na to wpływ? Nasz wspaniały rząd ze swoimi poczynaniami. Ich zasług naprawdę nie muszę wymieniać. Tysiące ludzi manifestujący swoje niezadowolenie jest wystarczającym dowodem na ich wkład w dobrobyt narodu polskiego. W sumie jest nawet pewna prawidłowość - myślący Polak należy do gorszego sortu. I tak srsly, jest to nawet zacne towarzystwo.

Odpracować poczynione przez rząd straty będzie cholernie cięzko, zwłaszcza, że będziemy się z nimi męczyć jeszcze 4 lata i z ich genialnymi pomysłami. Teraz kwestią czasu jest zmiana ratingu przez dwie pozostałe instytucje Moody's i Fitch.

Aktualnie mamy taki rating jak m.in. Hiszpania, w którą grzmotnął kryzys gospodarczy związany z kredytami. O dziwo, w Polsce ktoś miał głowę na karku i nie pozwolił na taki optymizm jak na zachodzie.

Niedawno kazano przewalutować kredyty deklom, którzy wzięli je we frankach. Kurs złotego spadł względem franka jeszcze bardziej. Mam pytanie, kto do cholery za to zapłaci? Banki?

Naprawdę, ale to naprawdę, należy odebrać prawa do głosowania ludziom, którzy wspierają partie, które niszczą kraj. Edukacja na nic się zdała. Krótkozwroczność + brak wyobraźni = Polska w ruinie, czyli program wyborczy w toku. Naprawdę gratuluję wam wygranych wyborach. Wasza wygrana, przegrana nas wszystkich.

Nie będę niczego tłumaczył. Jest internet, są wyszukiwarki, jeszcze są biblioteki - można podnieść dupę sprawdzić i się nauczyć. Ktoś kto myśli, że może egzystować w dzisiejszym świecie i robić w "domu" co mu się żywnie podoba nie jest pozbawiony wyobraźni, jest zwyczajnie głupi.

Poranny żarcik

Chcecie usłyszeć żarcik? Pracownicy poczty polskiej będą dzisiaj strajkować. Będzie to strajk ostrzegawczy. Dzisiaj od 8 do 10 nie będą prac...